DEĞİŞİM VE İADE ŞARTLARI

Net Endüstri, Tüketiciyi Koruma Kanunu'nun öngördüğü şeklide iade ve değişim işlemi gerçekleştirir. netendustri.com internet adresimizde satılan her ürün, orijinal kutusu açılmamış, yırtılmamış, kullanılmamış ve yeniden satılabilirliği bozulmamış halde olduğu sürece 7 gün içerisinde iade alınır ve değişim yapılır.

Satın alınan ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

* Satın aldığınız ürün ve/veya ürünleri orijinal kutu ve ambalajlarını tahrip etmeden, ürünü kullanmadan ve tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde neden belirterek iade etme hakkına sahipsiniz.

* Kullanılmış, orijinal kutu ve ambalajı tahrip edilmiş yırtılmış bozulmuş, ürün kırılmış, zarar görmüş, deformasyona uğramış ve tekrar satılabilirliğini bozulmuş ise değişim yapılmamakta ve iade alınmamaktadır.

* Değişim ve iade işlemlerinde kargo kolisinin üzerindeki cepte veya kargo poşetinin ön gözünde bulunan irsaliye, irsaliyeli fatura veya e-fatura gibi mali evrakların eksiksiz olarak ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde değişim ve iade işlemi yapılmamaktadır.

* Kargo ile iade ve değişim işlemi, ürünün teslim edildiği şekilde yapılmalıdır. (Özel motorlu kurye ile yapılan gönderilerde, iade ve değişim işlemi yine motorlu kurye ile değil, kargo ile yapılır. İşlemin kurye ile yapılmasını talep eden müşteri, yeniden kurye ücretlerini ödemek durumundadır.)

* Değişim işlemi gerçekleştirilecek ürünler, Net Endüstri'nin çalıştığı kargo şirketleri ile bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ürünlerde, teslimat tarihinden sonra ilk 7 (yedi) gün içerisinde bildirilip, sonraki 7 (yedi) gün içerisinde elimize geçtiği takdirde gönderi ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi takdirde gönderi ücreti müşterimize aittir.

Not: Müşteri kaynaklı iade veya değişim yapılması durumunda; teslimat, iade ve teslimatta ödemeli gönderiler için tahsilatlı hizmet bedeli gibi masrafları müşteri tarafından karşılanır.

Paket deformasyonu durumunda:

* Kargo ve Kurye gibi taşıyıcı birimler tarafından, taşıma sırasında meydana gelen hasarlarda teslimat ve değişim masrafları Net Endüstri tarafından karşılanır.

* Teslim alacağınız paket deformasyona uğramışsa, gönderiyi teslim almayarak taşıyıcı firma görevlisine tutanak tutturunuz.

* Teslimatçı firma görevlisi paketin deformasyona uğramış ve hasar görmüş olduğunu düşünmüyorsa, paketin açılarak ürünlerin hasarsız olduğunu kontrol ettirme ve durum hakkında tutanak tutturma hakkına sahipsiniz.

* Gönderi tarafınızdan teslim alındıktan sonra, teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yerine getirdiği kabul edilmiş sayılır.

* Gönderi kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durumu hemen Net Endüstri'ye bildirmelisiniz.
Net Endüstri yetkilileri tarafınıza en kısa sürede yeni ve daha dikkatli bir teslimat gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Not: Tarafımızdan kaynaklı hatalı gönderilerde teslimat ve değişim masrafları Net Endüstri tarafından karşılanır.

Önemli: İade ve değişim yapılacak kişiye özel hijyenik ürünler tarafımıza ulaştığında ambalajları eksiksiz olsa dahi, kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilir. Kontrol işlemleri belirli testlerle yapılmaktadır. Ürünü özenle yıkamış ve temizlemiş olsanız dahi test sonuçlarında kullanılıp kullanılmadığı anlaşılabilmektedir. Bu sebepten, kullanmış olduğunuz ürünü, kullanılmadı olarak belirtmeyiniz. Yapılan testler sonucu kullanıldığı anlaşılan ürünler müşteriye geri iade edilmektedir. Müşteri iade edilen ürünü teslim almayarak tarafımıza geri geldiğinde ürün tekrar müşteriye gönderilmez ve hemen imha edilir.

Kullanılmış olan kişiye özel hijyenik bir bir ürün kesinlikle tekrar satışa sunulmaz ve hemen imha edilir. İnsanların kendisinin bile bilmediği bulaşıcı bir hastalığı olma ihtimalini göz önünde bulundurmamız gereklidir. Bu sebepten laboratuvar ortamında dahi dezenfekte edilmesi mümkün olmayan hastalık ve virüslerin başka kişilere de bulaşma olasılığını düşündüğümüzden en iyi çözüm kullanılmış olan ürünleri imha etmektir. Çünkü her şeyden önemli olan sağlıktır. Herkesin sağlığı kendilerinin olduğu kadar bizim için de önemlidir.